Akční říjen

21. listopadu 2019, 15:31

DRAKIÁDA

Když se řekne „DRAKIÁDA“, každý si představí větrné počasí a pohled na nebe, kde se třepotají draci různých tvarů, velikostí a barev.

I když počasí bylo v nejbližších dnech divočejší, přímo aprílové, v úterý 1. října bylo krásně, slunečno, větrno. Zkrátka příhodná doba pro DRAKIÁDU.

Na naší „dračí louce“ nad bývalým kravínem se sešly nadšené děti v doprovodu svých rodičů i prarodičů. Samozřejmě s draky papírovými, igelitovými nebo i vlastnoručně vyrobenými.

K velké radosti  zúčastněných  se všichni draci dostali do vzduchu a vydrželi tam, „a nejen draci“.  Všichni účastníci měli možnost se občerstvit různými dračími dobrůtkami a  kdo se náhodou nezahřál běháním s drakem, mohl se zahřát teplým čajíčkem pro malé dráčky a dospělí  svařenou dračí krví. To vše za doprovodu hudby, čímž děkujeme panu DJ Borskému, místním hasičům a spolku rodičů za jejich pomoc.

Všichni jsme si hezkou podzimní atmosféru užili a těšíme se na setkání zase za rok.

Lenka Palarczyková

 

Bramboriáda nebo-li máme rádi brambory

Co se dá všechno dělat s bramborami, se děti postupně dovídaly na BRAMBORIÁDĚ. Během celého dopoledne po skupinkách procházely školkou i školní zahradou, kde na ně čekaly workshopy, ve kterých si měly možnost procvičit své dovednosti v různých oblastech (pohybové, výtvarné i rozumové). Razítkovaly, skládaly puzzle, počítaly, třídily, řadily podle velikosti, sbíraly brambory na poli, převážely je na kolečkách, házely do koše, skákaly v pytli, hrály hru ,,Obr a Paleček“ a v průběhu se posilňovaly bramborovými chipsy, které nám upekla paní kuchařka. Během celého dopoledne nás provázela veselá nálada a sluníčko. Za odměnu si děti právem odnesly diplom a sladkou odměnu.

Julie Mitrengová

 

Podzimní dílny

Tento den byl pro děti nejen tvořivý, ale i cestovní. Cestování vlakem je totiž pro velkým zážitkem. Počasí nám přálo. Než jsme dorazili do DDM v Bystřici, udělali jsme si malou přestávku v parku, kde si děti pochutnaly na svačině. V DDM na nás čekaly paní vychovatelky, které pro děti připravily vše pro výrobu krmítka pro ptáčky, papírového ježka a keramického talířku. Děti vše zvládly a z výrobků měly velkou radost. Ty nám budou celý podzim zdobit interiér školky.

Julie Mitrengová

 

Bazárek

Tento bazárek podzim-zima se obzvlášť povedl. Maminky z Hrádku a okolních vesnic nabídly v CVČ k prodeji, za opravdu nízké ceny, velice kvalitní, funkční a hezké oblečení. Největší zájem byl o zimní bundy, kombinézy, oteplovačky, oteplené kalhoty,…prostě o vše, co se zimou souvisí. Troufám si napsat, že málokdo odcházel s prázdnou. Touto cestou děkuji všem zúčastněným, jak prodávajícím, kupujícím a také v neposlední řadě maminkám ze SR, paní učitelkám MŠ, které tuto akci pomáhaly zorganizovat. Již teď můžete třídit a chystat věci, které ještě mohou posloužit jiným. Těšíme se na Vás. Další bazárek jaro-léto se uskuteční v březnu 2020.

Julie Mitrengová

 

Halloween

Ke konci října se celou školkou proháněly strašidla a povídalo se o Halloweenu, proto se všechny děti nemohly dočkat na Halloween ve školce. Konečně nastal den D a děti s rodiči přišly do Centra volného času užít si společný Halloweenský podvečer. Nejdříve děti s pomocí rodičů vydlabaly a vyřezaly čarovné dýně. Poté si vyrobily strašidelného ducha a z plastelíny vytvořily Halloweenské příšery. Po tvoření se děti občerstvily tematickými dobrotami, které nám připravily šikovné maminky, aby načerpaly sílu na strašidelnou dráhu, která pro byla připravena na zahradě. Na strašidelné dráze děti musely projít slalomem, proklouznout klouzačkou a sejít k tajemnému hradu, kde na ně čekala odměna. Celou dobu děti doprovázely strašidla a duchové. Po setmění děti rozsvítily své lampiony a průvodem jsme prošli do parku k obecnímu úřadu, kde jsme ozdobili vyřezané dýně svíčkou a okolí rybníčku jsme krásně rozsvítili. Na závěr jsme pozorovali ohňostroj, prohlédli jsme si svítící dýně, mlýn se strašidly a poté jsme se všichni rozloučili a s hlavou plnou strašidelně krásných zážitků jsme se všichni uchýlili k domovu. Děkujeme za účast a příjemně strávený podzimní podvečer.

Dominika Bieleszová

 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen
 • Akční říjen
  Akční říjen