II. ročník Dne pro ženy

21. února 2018, 14:11
Krásné datum s dvěma trojkami bude patřit ženám, které v sobotu 3. 3. 2018 navštíví speciální akci pořádanou s předstihem k oslavě Mezinárodního dne žen. Celodenní akce odstartuje v ranních hodinách a bude se odehrávat na čtyřech různých stanovištích v rámci tzv. koutků - zkrášlovacího ve volnočasovém Centru, vzdělávacího a kreativního v budově české Mateřské školy a pohybového - dopoledne v sálu PZKO a odpoledne v tělocvičně polské Základní školy.

Již dnes se můžete prostřednictvím tel. 601 383 111, e-mailem nebo osobně v Centru volného času registrovat na Vámi vybrané aktivity. Akce se můžete zúčastnit třeba jen jedné - kdy zaplatíte 60 za Vámi vybranou aktivitu nebo si s námi můžete užít celý den - zakoupit si celodenní vstup za 300,-Kč a nakombinovat si libovolný počet aktivit, kterých se budete chtít zúčastnit. V rámci tohoto celodenního vstupu máte nárok i na oběd. 

 

A co Vám můžeme nabídnout?

 

Vzdělávací koutek v české Mateřské škole

Time management rodiny / přednáší Jana Foffová, zakladatelka rodinného centra Mostík v Mostech u Jablunkova

Máma tří malých dětí a vedoucí rodinného centra v jedné osobě se s Vámi podělí o své zkušenosti, jak skloubit péči o rodinu s dalšími aktivitami (práce, studium, koníčky)..., které Vás naplňují a dělají Vám radost. Jak pracovat s časem a zvládat každodenní kolotoč a nezešílet z toho.

 

Trénování paměti / Dagmar Maroszová

Zábavná přednáška o trénování paměti s ukázkami mnemotechnik pod vedením certifikované lektorky trénování paměti nejvyššího stupně.

 

Trávení podle čínské medicíny / Kamila Gazdova, Shiatsu terapeutka

O tradiční čínské medicíně se zaměřením na trávicí trakt. Přednášející Vás seznámí o tom, jak to funguje a nefunguje a jak ze svých problémů ven.

 

Domácnost bez zbytečných obalů a chemie / Monika Cieslarová a Lucie Samcovou

...aneb praktické tipy, jak se zbavit přebytečného odpadu v domácnosti, ušetřit své peněžence a přilepšit životnímu prostředí.

 

Kreativní koutek v české Mateřské škole

Výroba mýdel / Petra Kendziorová

 Vyrobíte si své originální, ručně vyráběné a voňavé mýdlo ze zdravotně nazávadných surovin vhodných i pro děti.

 

mydlo-nahled2.jpgmydla-ii-nahled1.jpgmydla-iv-nahled1.jpg

 

Výroba šperků technikou drátkování a smaltování / Gabriela Lipus

 Po absolvování kurzu si s sebou domů odnesete jeden hotový šperk dle vlastního výběru - můžete si vytvoři náušnice, náramek nebo náhrdleník.

 

Výroba látkových dekorací / Monika Cieslarová

 Z předpřipravených ušitých základních šablon si připravíte krásnou látkovou dekoraci v podobě šnečka, ptáčka nebo mořského koníka. Bude to vyžadovat trochu šití, ale milá lektorka vždy v nouzi pomůže:).

 konik-nahled1.pngptacci-nahled1.jpgsneci-nahled1.jpg

 

Malování akrylem na dřevěné dekorace / Dorota Konderlová

 Seznámíte se s akrylovými barvami a kreslením na dřevo. Zkrášlíte si dřevěnou krabičku a jestli ji budete používat na drobné šperky či jiné poklady, je už jen na Vás. K tomu si můžete nazdobit drobné dřevěné dekorace nejrůznějších tvarů (vajíček, medvídků, ptáčků...), které pro Vás připravíme.

dalsi-ptacek-nahled2.jpgkrabicka-nahled1.jpgmedvidek-nahled1.jpgptacek-nahled1.jpg

Pohybový koutek v sále PZKO a polské Základní škole

Ranní joga / Ewa Ryłko

 Přijďte probudit své tělo po ranním vstávání lekcí jógy s uznávanou instruktorkou, která nabírala zkušenosti po celé Asii a certifikát získala na Bali.

 

Karnevalová samba / Kateřina Dubská (Khatiana)

Karnevalová samba, nejrychlejší a nejdynamičtější druh samby, nepárový tanec plný energie a temperamentu. Naučíme se batucadu, rozkmitat pánev a krátkou choreografii. Cílem tohoto tance je předávat energii, radost a uvolnění. Hudba bude veselá, tanec nabitý smyslností, navíc se jedná o skvělou aerobní aktivitu, máte se na co těšit

 

Zumba / Juan Manuel García

 Taneční mistr z Mexika je jednou z hvězd pohybového programu ke Dni pro ženy. Ti, co měli možnost Manuela zažít při jeho hodině, tvrdí, že je temperamentní bomba. Pochází z Mexika a do ČR ho zavál právě tanec. Manuel vystudoval v Mexiku folklorní tanec a se svým souborem vystupoval po celém světě. A pokud se právě nevěnuje folklóru, tak se věnuje zumbě a výuce Latino dance fit.

Více o Manuelovi najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=l4segHcOk7M

 

SM systém - Cvičení s pružným lanem/ Dorota Harvanová, fyzioterapeutka

Populární cvičení vhodné jako prevence zdravotních obtíží, při bolestech zad, vadném držení těla, u skolióz, léčby poruch velkých kloubů, po porodu, u sedavého zaměstnání a při jednostranné zátěži.

 

Pilates cirkl / Gabriela Lipus

Cvičební styl, kdy je hlavní pomůckou pilates kruh - pružná obruč o průměru 40cm, která při stisknutí klade odpor, slouží především k posílení svalů hrudníku a vnitřní strany stehen. K tomuto cvičení si prosím vezměte vlastní karimatku nebo jinou podložku (ručník).

 

Body styling / Věra Ragyosová

Kvalifikovaná profi-instruktorka se 40-letou praxí ve vedení různých cvičebních stylů Vás provede cvičením, které kombinuje prvky klasického aerobiku, kterým Vás nejdříve prohřeje a posilováním, přičemž se střídají svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo k jejich přetížení.

Koutek krásy v budově Centra volného času

Koutek krásy v Centru volného času bude probíhat soustavně od 9:00 - 16:00. Na každou z těchto aktivit je třeba vymezit si 20 - 50 minut, proto je potřeba se předem informovat o volném místě v hodině, která se Vám nejvíc hodí. 

 

Základní manikúra, lakování/Renata Niedoba, p. Kultánová

 Paní manikérky Vám provedenou základní úpravu nehtů s možností francouzské manikúry nebo aplikací barevného laku lahodícímu Vašemu oku. Úprava si vyžádá 30 min.

Tvorba účesů / Nikol Čmielová, Lucie Kolarczyková

 Je libo foukání, žehlení, lokny nebo složitější účes? Naše kadeřnice Vám za 30 - 40 minut zkrášlí Vaši hřívu.

Líčení / Lucie Rusz, Renata Kultánová, Monika Puczoková, Kateřina Dyrčíková

Přejete si poradit, jak se správně líčit, jaké barevné tóny se k Vašemu typu nejvíce hodí? Rezervujte se na klasické denní líčení s poradenstvím v rozsahu 30 min. nebo na delší večerní líčení s drobnou konturací obličeje, která bude trvat cca 50 min.

Klasické masáže zad a šíje / Bohumila Vitásková, Monika Vančurová

Klasické masáže provdádějí profesionální masérky v rozsahu 20 - 30 min. Po domluvě je možná i masáž nohou nebo jiných bolavých částí těla.

 

Rychlomasáž Shiatsu na židli / Kamila Gazdová

Na tuto aktivitu se nelze registrovat. Shiatsu terapeutka bude k dispozici od 9:00 - 10:20 a od 14:10 - 16:00. Masáže trvají podle toho, v jaké kondici se klientka nachází, od 5 - 20 min.

 

A ještě něco navíc ve volné chvilce:

Fotokoutek/ Lukáš Turoň

Stejně jako v loňském roce bude v sálu Centra k dispozici fotograf, který rád zdokumentuje Vaši proměnu před a po. Vyfotit se můžete s kamarádkami nebo samostatně, s připravenými rekvizitami nebo ve vážnější póze jako portrét nebo s celou postavou. Fantazii se meze nekladou. Nezapomeňte fotografovi vypsat svůj e-mailový kontakt, na který Vám budou fotky v digitální podobě zaslány. (Na tuto aktivitu se nemusíte hlásit, fotograf bude k dispozici v průběhu celého dne a platí se heslo: "Kdo dřív přijde, ten se dřív fotí":))

 

K celodennímu vstupu je možné si zdarma rezervovat oběd v polské školní jídelně v rámci obědové pauzy od 12:00 - 13:30. V průběhu akce bude možnost nákupu lístků do tomboly, která bude vyhlášena v rámci večerního programu, jehož součástí je pizza párty a film. Prosíme o informaci při registraci, zda máte zájem i oběd a večerní občerstvení z důvodu přípravy a objednání dostatečného množství porcí.

 

  • II. ročník Dne pro ženy
    II. ročník Dne pro ženy