Jubileusz PZKO 60 lat

5. prosince 2007, 19:18
60. urodziny Koła PZKO w Gródku zgromadziły w niedzielę 2.12. w miejscowym Domu
PZKO tłumy gości – wśród nich prezesa ZG PZKO Zygmunta Stopę oraz wójta gminy Pawła Tomčalę z żoną. Jak na 60-latka, nasze koło cieszy się całkiem dobrym zdrowiem. O tym przekonaliśmy się z jubileuszowego widowiska, poświęconego jego historii i współczesności, a przygotowanego przez uczniów szkoły i przedszkolaków.

 

 Historyczne fakty na temat najważniejszych wydarzeń w życiu Koła zaczerpnięte z kronik przeplatały się z pieśniami, scenkami i wierszami, doskonale uzupełniającymi i ilustrującymi całość. Na początku przenieśliśmy się o owych 60 lat wstecz do pamiętnej niedzieli 9.11.1947 r., gdy w Gródku zrodziło się Koło PZKO.Byliśmy świadkami jego początków, pierwszych imprez, później rozwoju Koła związanego z budową Domu PZKO otwartego we wrześniu 1970 r. oraz z jego rozbudową w dalszych latach ( 1995 r. – nowa kuchnia, 2002 r.- scena). W jubileuszowej „podróży“ przypomniano zasłużonych dla Koła prezesów, gospodarzy i innych działaczy, a także najbardziej chlubne karty jego działalności – ruch teatralny, śpiewaczy, sport, pracę Klubu Kobiet i Klubu Młodych, oraz tradycyjne imprezy. Pierwszą część programu zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem „Hymnu Polonii“. Zadowoleni widzowie nie mogli ukryć łez wzruszenia.Wielkie podziękowania za nader udane widowisko należą się zwłaszcza pomysłodawczyni programu, dyrektor PSP Krystynie Pyszko, a także nauczycielkom i małym wykonawcom.

Kolejną uroczystą chwilą było przekazanie odznaczeń związkowych zasłużonym dla gródeckiego Koła działaczom. Potem wystąpił gościnnie chór mieszany Przełęcz” z Mostów k. Jabłonkowa pod batutą Haliny Niedoby oraz z solistami Wł.Czepcem i J.Mitrengą z repertuarem klasyczno-patriotyczno-operetkowym. Cały występ Przełęczy spotkał się z gorącym przyjęciem.

Na naszym jubileuszu można też było skorzystać z ciekawej oferty polskich książek, nie zabrakło też wyśmienitej kuchni. Bawiliśmy się znakomicie w przyjacielsko-sąsiedzkim gronie do bardzo późnych godzin, jak to na urodzinach...

 

                                                                                                                      Lidia Kluz

 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat
 • Jubileusz PZKO 60 lat
  Jubileusz PZKO 60 lat