SMS systém byl rozšířen a vylepšen

25. července 2017, 09:40
Obec pro komunikaci s občany zakoupila nový moderní komplexní systém. název mobilní rozhlas. Nahrazuje starý sms systém, který rozšiřuje o mnoho dalších vymožeností.

Trendem moderní doby je elektronická komunikace, která se v posledních letech přesunuje z počítačů do chytrých mobilních telefonů. Chceme všechny vymoženosti, které nové technologie přinášejí aplikovat v každodenní výměně informací. 15 let máme webové stránky, které právě zaznamenaly 600 tisícího návštěvníka, 10 let funguje smskový systém, do kterého jsou zapojeny téměř naše všechny domácnosti a 5 let provozujeme také facebookové stránky. Experimentovali jsme i s mobilní aplikaci Hrádku, což se prozatím příliš neujalo.

Poněvadž moduly nebyly spolu propojeny, některé již technologicky zastaraly a staly se nevyhovujícími, přistoupila obec k modernizaci a integraci jednotlivých komponent do zcela nového, svým způsobem revolučního, systému. Jmenuje se mobilní rozhlas.

 

Co všechno přináší nový systém?

 

1. Nahrazuje starý sms systém, který byl často nespolehlivý. Nový je přehledný a uživatelsky jednodušší. Obsahuje vychytávky, např. zjistí informaci, komu byla zpráva doručena a komu ne. Telefonní čísla, která máme od vás k dispozici pro posílání sms zpráv z obce byla překlopena do nového systému. Pro uživatele se nic nemění, smsky budou zasílány dál tak jak tomu bylo doposud.

 

2. Obsahuje modul na posílání profi e-mailových zpráv. Máme v záměru tento komunikační kanál používat častěji. Je určen pro zasílání různých pozvánek, aktualit, sdělení přesahující rozsah sms. Prozatím nedisponujeme mnoha emailovými adresami občanů Hrádku. Požádáme o ně v hromadné smsce.

 

3. Uživatelům chytrých mobilů, kteří si aplikaci Mobilní rozhlas nainstalují posílají notifikační Push zprávy (obdoba sms), které jsou zdarma. Šetří tak náklady obci. Aplikaci mobilní rozhlas si můžete stáhnout do všech vašich chytrých telefonů.

 

4. Velmi zajímavou inovativní novinkou je posílání hromadných hlasových zpráv.  Novinku budeme využívat jen občas. Nejčastěji, pokud budeme chtít znát váš názor na řadu obecně důležitých témat.

 

5.   Dalším skvělým nástrojem obecní komunikace je zasílání tzv. fotohlášek Zmapuj to. Tuto vychytávku mohou opět využívat osoby disponující chytrým telefonem. Jakýkoliv problém na území obce lze nahlásit takto: Mobilem v rámci aplikace vyfotíte např. posprejovanou zastávku, fotka se automaticky odešle do počítačů pracovníků obce a ti problém následně vyřeší.  Pokud budou občané tyto upozornění posílat, uvítáme to jako jeden z nejefektivnějších a nejrychlejších nástrojů zpětné vazby. Fotohlášky lze používat i jinak, např. když se vám něco v obci zalíbí a budete nám to chtít dát najevo.

 

Jak začít používat mobilní rozhlas?

 

 V chytrých telefonech stáhněte a nainstalujte aplikaci Mobilní rozhlas + ZmapujTo od firmy Neogenia. Zaregistrujte se. Toť vše. Kdo nemá chytrý telefon, bude dostávat smsky jako doposud a nově maily, pokud poskytne obci e-mailovou adresu.

 Budeme se snažit nový systém komunikace uvést do praxe během srpna. Věříme, že se osvědčí stejně tak, jak se osvědčil starý smskový systém, který deset let pomáhal v efektivní informovanosti 98% hrádeckých domácností, jenž tuto službu používaly.