Děti se těší z nového dětského hřiště

6. prosince 2021

‚‚Vybudování nového dětského hřiště v areálu ZŠ a MŠ Hrádek 144‘‘

Vstup do nového školního roku měly letos děti z hrádecké barevné školy a školky doslova barevnější, a to díky herním prvkům, které od konce prázdnin zdobí prostranství před budovou školy. Velkou herní sestavu tvoří dva domečky propojené lanovým můstkem, lezecká síť a stěna s kameny, 2 skluzavky, 3 houpačky a skákací panák na pryžovém podloží.

Projekt, jehož cílem bylo vytvořit atraktivní a bezpečný prostor, nahradil zastaralé a povětšinou neopravitelné herní prvky umístěné na travnatém podloží. Původní hřiště z roku 2013 bylo využíváno dětmi, žáky i širší veřejností ke kulturním, sportovním a společenským akcím natolik, až jeho nedostatky nutily ke změně. Ta přišla díky finanční spoluúčasti Moravskoslezského kraje a obce Hrádek, které k vybudování nového hřiště přispěly téměř rovnocenným dílem. Celkové náklady na vybudování hřiště vyšplhaly k necelým 700 000 Kč.

Projekt ‚‚Vybudování nového dětského hřiště v areálu ZŠ a MŠ Hrádek 144‘‘ je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Autor článku: Anna Gaszczyková