Dotační program Covid kultura 3

22. března 2021

Vážení občané Hrádku, určitě jste zaznamenali, že Vláda ČR schválila pomoc nejen podnikajícím, které ovlivnily restrikce kvůli proti epidemiologickým opatřením, ale také další miliardu korun na pomoc lidem pracujícím v oblasti kultury. V současnosti naše ministerstvo kultury, ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu, připravilo další dvě výzvy. Jedna je pokračování programu COVID kultura (podpora umělců, herců, kouzelníků, tanečníků, hudebníků, ale také zvukařů, osvětlovačů apod.), avšak ještě navíc rozšířena například o výtvarníky a spisovatele. Druhá výzva je určena pracovníkům v audiovizuálním umění.
V programu COVID-Kultura 2, který byl ke konci prosince 2020 ukončen, bylo podáno celkem 5934 žádostí za 819 milionů korun. Z toho 5002 žádostí za 300 milionů korun podaly osoby samostatně výdělečně činné. Úspěšnost žadatelů byla kolem 90 %.
Vím, že u nás v Moravskoslezském kraji, v okrese Frýdek Místek, i v samotné vaší obci, působí mnoho umělců, kterým současná situace příliš nepřeje. Zároveň jsem si vědom, že mnozí z vás si nejste jisti, zdali se do toho programu můžete zapojit, jak vyplnit žádost apod. Proto, pokud byste měli zájem se dozvědět bližší informace, či něco zkonzultovat, určitě se na mě obraťte - jiri.vzientek@mkcr.cz či sledujte můj FB Jiří Vzientek. Já a mí kolegové jsme vám připraveni pomoci.


S úctou Jiří Vzientek
náměstek ministra kultury

Autor článku: Věra Garbová