Reportáž z Lego tábora

20. července 2022

Odkaz na fotogalerii ZDE

Pondělní ráno jsme plní nadšení zahájili příměstský "námořnický" LEGO tábor. Přijíždějící děti se dostavily většinou s úsměvem na rtech, ale našli se i takoví, kteří přišli trochu znudění a s očekáváním, co se bude v následujících pěti dnech dít. Nejdříve jsme se vzájemně představili, a jakmile se na hodinách objevilo 8:30, naše hlavní vedoucí, teta Renia, nás přivítala a seznámila s pravidly a průběhem celého tábora. Následovaly písničky a modlitby doprovázené dětmi z pěveckého uskupení Brouci za vydatné pomoci všech vedoucích. Ještě rozdělit do skupinek a dobrodružná plavba na ostrovy může konečně začít!

První zastávka byla na ostrově pravdy. Na něm jsme se vždy dozvěděli něco zajímavého z Bible, a jak tyto poznatky aplikovat v běžném životě. V pořadí druhý byl ostrov zábavy, na kterém jsme celou dobu hráli hry. Nejvíc se děti asi těšily na ostrov Lega, kdy se mohly u stavebnic vyřádit podle vlastní fantazie. Velmi populární byl také ostrov pokladů - workshopy, během nichž si každý mohl něco vyrobit -  ať už na památku domů, nebo třeba nealkoholický mojito drink ke konzumaci přímo na místě.

Na to, aby plavba po jednotlivých ostrovech probíhala hladce, dohlížela celou dobu posádka zkušených vedoucích. Piráti ani žraloci tak neměli šanci! Nesmíme zapomenout ani na naše úžasné kuchaře, kteří nám celý den vařili samé námořnické pochoutky. Pluli jsme každý den plnou parou vpřed a společně strávený čas nám utíkal velmi rychle. Některé děti se odpoledne domů už těšily, jiné by nejradši zůstaly i přes noc.

Myslím si, že se nám tábor opět velmi vydařil. Jsem pyšná na všechny účasníky a moc děkuji všem vedoucím a kuchařům. Během celé plavby jsme byli jednotný tým plný super lidí, kteří ví, koho mají následovat a kam chtějí doplout. Snad se nám podařilo správně nasměrovat i děti. Velký dík patří také obci Hrádek za finanční podporu a místní církvi za poskytnuté prostory. 

    

Tak ahoy příště!

Renata Folwarczna


LEGO „námořnický“ tábor očima dětí

Na loďku jsme nasedli, možná bychom i rádi zase vysedli,

Ale vedoucí nás překvapili, jak moc jsme se pobavili.

Nakonec naše tváře znuděné byly vedoucími spasené.


Po ranním protažení tělíček, přišel čas písniček.

Hezky jsme si zazpívali, Pána Boha vychválili

a táborovou hymnu se naučili.


Zahájení naší plavby začalo učením Boží pravdy.


Taky táborovka nás neminula a mile všechny překvapila.


Lego jsme si vybrali a začali stavět,

všechny nás to bavilo a šlo nám to hravě.


Kuchař Honza se svou partou dobré jídlo chystali,

o naše bříška ukručená se tak dobře starali.


Přišel čas i na workshopy, bylo toho dost,

pak byl čas jít do chalupy, vedoucím pro radost.


Ale…, naši milí vedoucí byli všichni skvělí.

A teď všichni poslouchejte, co jim chceme říct:

DĚKUJEME!!!


A co zbývá na závěr?

Snad rozloučit se našim známým pozdravem

AHOOOJ!!!

Autor článku: Věra Garbová