Noc kostelů 2022

13. května 2022

Celorepubliková akce Noc kostelů, která se letos uskuteční již po čtrnácté, proběhne v pátek 10. června. Přihlášených je více jak 1 200 kostelů a modliteben z různých církví, které připravily bohatý kulturně-duchovní program.

V našem regionu se do akce zapojila také modlitebna Církve adventistů sedmého dne v Návsí. „Chtěli jsme podpořit tento projekt a otevřít dveře naší modlitebny veřejnosti“, uvedl duchovní této církve Jan Bucha. Prostory modlitebny mohou zájemci navštívit od 16:00 hodin. Čeká je i zajímavý program. „Pokud chcete vědět více o tom, jak kostely vznikly, můžete se od 17:30 hodin zúčastnit přednášky Synagogy a vznik kostelů. Toto téma nám představí Doc. Jiří Beneš, Th.D., vedoucí katedry biblistiky a judaistiky na Husitské teologické fakultě. Večer pak od 19:00 hodin proběhne koncert písničkáře Pavla Kantora z Třince. Ve svých písních se bude věnovat křesťanské zoologii“, prozrazuje a zve Jan Bucha.

Noc kostelů nabídla široké veřejnosti v České republice poprvé v roce 2009 možnost navštívit kostely a modlitebny a poznat nejen jejich kulturní hodnotu, ale také seznámení s křesťanstvím prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelního představení, rozhovoru či setkání. Podrobný přehled a program je uveden na stránkách www.nockostelu.cz

Autor článku: Věra Garbová