Září - říjen ve školce

9. prosince 2020

K velké radosti nás všech se 1. září mateřská škola otevřela. Pro všechny děti, které už do školky docházely, ale také naše nové kamarády.

Nástup do školky je velkou změnou nejen pro děti, ale i pro celou rodinu.  Z prvního dne ve školce nejsou nervózní jen děti, které čeká něco nového, ale také maminky, protože ty nechtějí na nic zapomenout a zároveň je jejich úkolem dítě připravit tak, aby neplakalo hned, co se maminka schová za dveře.

Výlet do Jablunkova

Tohoto výletu se zúčastnily nejstarší děti, které zkoumaly rozdíly života na vesnici a ve městě.

Zelenina a ovoce plná zdraví

Některé děti si připomněly, některé se seznámily s důležitosti ovoce a zeleniny pro naše zdraví. Uskutečnila se ,,Jabličkojáda“- sušila se jablka, pekly se muffiny, koláčky, zpívaly se písně o jablíčku, malovalo se, hrály se hry….

Také ,,Bramboriáda“ se nám vydařila. Chutnali jsme např. pečené chipsy, brambory na loupačku. Líbily se i soutěživé hry, kde byly v hlavní roli opět brambory.

Smutní jsme byli z neuskutečněné ,,Drakiády“, kterou nám překazilo nepříznivé počasí, proto jsme si ji aspoň částečně vynahradili pouštěním draků ve školce a věříme, že se nám příští rok určitě vydaří.

Halloween X svátek Všech svatých

Děti se seznámily s významem těchto dvou svátků, poslechly si příběhy, naučily se báseň, píseň, tvořily, dlabaly dýně, navštívily hřbitov…

Po roce bazárek s dětským oblečením,

ten se nám letos obzvláště vydařil. Maminkám se podařilo naplnit skoro dvě místnosti CVČ. Nakupující si měli možnost vybrat kromě oblečení na zimu také sportovní věci, kočárky, sedačky do auta, hračky…. Nabídka byla pestrá.

Děkujeme všem, kteří neváhali a svou nabídkou svých věcí, které ještě mohou posloužit jiným, ale i nákupem podpořili, tuto žádanou akci.​​​​​​​

​​​​​​​

Poděkování

a to velké, patří paní  Evě Czudkové za finanční dar pro naší mateřskou školu a přejeme ji hodně ve zdraví prožitých krásných dnů.

Finanční dar jsme použili na vybavení šaten a pořízení interaktivní tabule.

Nemalé poděkování také patří paní Julií Kantorové, která nám pro děti zdarma ušila do nových šaten tašky na oblečení, také zástěrky a prostírání….  Přejeme ji hodně elánu, nápadů a hlavně zdraví do dalších let.

A do třetice děkujeme kreativním maminkám paní  Radce Gavendové a paní Žanetě Brachaczkové, které na zahradě pro děti vytvořily neobyčejnou interaktivní tabuli a tím jim udělaly velkou radost.

Vážíme si takových lidí, kteří nemají problém darovat, udělat něco pro druhé a jako odměna jim postačí obyčejný úsměv a radost dětí i naše.

Děkujeme za ně.

S úctou děti a kolektiv mateřské školy

Autor článku: Věra Garbová